Zenica, 26/03/2014

Dana 26. marta 2014. godine delegacija Šahovskog saveza F BiH koju su sačinjavali gosp. Muhamed Pašić, gosp. Rešad Tutić i gosp. Kemal Osmanović uručila je zahvalnicu Načelniku Općine Zenica Husejinu Smajloviću za unapređenje i razvoj šaha u BiH.  Fotografije

Turnir povodom Dana općine Kakanj

Kakanj, 13/04/2014

Pod pokroviteljstvom općine Kakanj, u tehničkoj organizaciji ŠK "MGM-FARM", Kakanj, održan je Šahovski vikend turnir, u povodu Dana općine Kakanj. Prvo mjesto opsvojio je Amar Salihović, ispred FM Željka Simića i Murisa Konjičanina.     Rezultati     Fotografije     Najava

20. kadetsko i juniorsko prvenstvo ŠSFBiH

Kulen-Vakuf, 17-20/04/2013

Šahovski savez Federacije BiH i ŠK “Bihać” organizirali su 20. kadetsko i juniorsko prvenstvo ŠSFBiH.   Rezultati   Poredak M16   Doigravanje Pobjednici    Fotografije    Turnirski pravilnik    Lista po klubovima

Međunarodni šahovski turnir „Vitez 2014"

Vitez, 27/04/2014

ŠK “Vitez 2013”, pod pokroviteljstvom Bogner Edelstahl d.o.o. Vitez, povodom dana Općine Vitez, organizirao je Međunarodni šahovski turnir „Vitez 2014". Prvo mjesto osvojio je GM Dalibor Stojanović, ispred  IM Vlade Jakovljevića i GM Milana Draška. Opširnije   Rezultati   Raspis

17. Međunarodni uskrsni šahovski turnir "Zenica 2014"

Zenica, 26/04/2013

HKD “Napredak”, podružnica Zenica i ŠK “Napredak” iz Zenice, u Hrvatskom domu “Kralj Tomislav” u Zenici, organizirali su 17. Međunarodni uskrsni šahovski turnir. Prvo mjesto osvojio je IM Zoran Runić, ispred GM Milana Vukića i IM Dušana Lekića.  Rezultati  Fotografije  Raspis(.doc)     Raspis(.pdf)

Adnan Avdić i Željko Bogut- izjave na kraju kadetskog u Tuzli

17. Memorijalni međunarodni turnir “Kapija”

Tuzla, 25/05/2014

Šahovski klub “Inzio-Tušanj” iz Tuzle, u motelu “Rudar” u Tuzli, organizirao je 17. Memorijalni međunarodni turnir “Kapija”. Prvo mjesto osvojio je GM Siniša Dražić, ispred GM Midraga Savića i IM Denisa Kadrića.   Rezultati

Stazama samostalnog Mostarskog bataljona

Mostar, 13/06/2014

Šahovski klub Mostar organizira0 je turnir “Stazama samostalnog Mostarskog bataljona”. Prvo mjesto osvojio je Marko Jelčić ispred Almira Mataradžića i Ivana Galića    Izvještaj     Opširnije

13. Memorijalni šahovski turnir “Bajro Isaković 2014”

Stolac, 05/07/2014

ŠK Iskra iz Stoca, pod pokroviteljstvom BH Telecoma D. D. Sarajevo, organizirao je 13. Memorijalni šahovski turnir “Bajro Isaković 2014”. Prvo mjesto osvojio je GM Ivan Šarić, ispred GM Ante Šarića i IM Boroljuba Zlatanovića.    Rezultati Raspis     Rezultati 2013

44. Međunarodni turnir Bosna 2014

Sarajevo, 30/05-06/06/2014

ŠK “Bosna” iz Sarajeva, u hotelu Radon plaza u Sarajevu, organizirao je 44. Međunarodni turnir Bosna 2014. Prvo mjesto osvojio je GM Aleksandr Rakhmanov.  Nagrade  Stranica Organizatora   Fotografije

10. Sjednica Upravnog odbora Šahovskog saveza Bosne i Hercegovine

Zenica, 15/02/2014

Na 10. Sjednici Upravnog odbora Šahovskog saveza Federacije Bosne i Hercegovine usvojen je, između ostalog, Kalendar takmičenja ŠSFBiH, kao i Nacrt Pravilnika o priznanjima i nagradjivanju   Zapisnik     Fotografije     Zapisnik sudijske komisije